Analýza bodových výsledků JPZ

Vydáno: 1 minuta čtení

Výsledky ukazují regionální rozdíly, které však v průměru nejsou v případě většiny krajů výrazné.

Nejvyšších průměrných bodových zisků u jednotných přijímacích zkoušek (JPZ) z českého jazyka a matematiky dosáhli letos uchazeči o čtyřletá gymnázia a lycea, naopak nejméně získaných bodů bylo zaznamenáno u uchazečů o obory středního odborného vzdělání s maturitou a výučním listem.

Nejvyšších průměrných bodových zisků dosáhli žáci přijatí v Praze a v Libereckém kraji, nejnižších uchazeči přijatí v Ústeckém kraji.

Kompletní analýza bodových výsledků od Odboru školské statistiky a analýz MŠMT JPZ připravil Odbor školské statistiky a analýz MŠMT ZDE..

Na webu Vzdělávání v datech nyní naleznete vizualizaci krajských rozdílů průměrného bodového zisku přijatých uchazečů v 1. kole či podíly přijatých uchazečů v 1. kole dle priority.

Digitalizace přijímacího řízení přinesla významné zjednodušení a zefektivnění celého procesu, což vedlo k rychlejšímu vyhodnocení výsledků a transparentnějšímu přístupu k informacím pro uchazeče i školy.

Více informací

Zdroj: https://msmt.gov.cz/ministerstvo/novinar/vysledky-bodoveho-hodnoceni-jednotnych-prijimacich-zkousek