Komiksová výstava „Ještě jsme ve válce“

Vydáno: 1 minuta čtení

Přijďte v červnu nebo v září se svými žáky do Institutu Paměti národa

Přední čeští a slovenští výtvarníci na výstavě představují osudy dvanácti lidí, kteří bojovali na válečné frontě, prošli koncentračními tábory či komunistickými lágry nebo zažili mučivé výslechy StB.

Po zhlédnutí komiksové výstavy můžete zkusit najít tu správnou cestu z našeho Bludiště paměti, které vás zajímavou a interaktivní formou provede dějinami 20. století. Nejvýznamnější historické milníky skvěle doplní atmosféra Strahovského stadionu. Bludiště je vhodné pro děti i dospělé.

Tento rok si navíc poprvé můžete vyzkoušet virtuální galerie pamětnických příběhů. Najdete jich tu tři desítky a k tomu, abyste se s nimi mohli blíže seznámit, budete potřebovat mobilní telefon s připojením k internetu. Reálně uvidíte jméno pamětníka, charakteristický citát a QR kód – právě ten vás nasměruje k příběhu v databázi Paměti národa.

Pro školy je v červnu a září otevřeno každé úterý a pátek od 9.00 do 21.00.

Zdroj: Pozvánka Post Bellum, z. ú.