Podzimní ochutnávka časopisů Řízení školy

Vydáno: 2 minuty čtení

Podzimní pozdrav od Řízení školy k vám míří v podobě říjnových vydání hned několika časopisů.

Čaj s medem se bude hodit k Učitelskému měsíčníku, kde v rozhovoru s Eliškou Novákovou, laureátkou Zlatého Ámose, zjistíte, jak vypadá paní učitelka, která má skvělý smysl pro humor. Nová autorka, psycholožka Radka Charvátová, se tentokrát zamyslí nad tím, proč a jak moc je důležité učit děti empatii.

Skořicový šnek bude pasovat k Řízení školy. Tam nepřehlédněte text o problémech s poskytováním zdravotních služeb během školního vyučování i na akcích školy od Lucie Obrovské, zpracovaný na základě rozsáhlé průzkumu VOP. Určitě dolistujte až k rozhovoru s profesorkou Ivou Stuchlíkovu, protože vás nechá nahlédnout do světa tvůrců vzdělávací politiky.

Zajímavé články nechybí ani ve Speciálech. Ať už v tom pro základní umělecké školy, nebo v tom pro školy mateřské. Třeba text od Natalje Moński o terapii pohádkou (Speciál pro MŠ) nebo o roli fantazie v hudební tvorbě od Roberta Mimry (Speciálu pro ZUŠ).

A když si k tomu všemu zapálíte dýňovou svíčku, zaručujeme, že podzimní atmosféře bude opravdu učiněno zadost!

Zdroj: Redakce Řízení školy