Vystudoval geodézii a pracuje jako zeměměřič, zároveň je autorem knih pro děti, mládež i dospělé. S některými jeho knihami se dokonce formou hry můžete vydat po stopách autorů. Loni Petr Hugo Šlik napsal knihu, která navazuje na Jaroslava Foglara. Všechny jeho romány provází stejný motiv - přátelství. Jak těžké bylo po více než 80 letech napsat pokračování Chaty v jezerní kotlině a proč by měly knihy pro děti obsahovat i nějaké poselství? Nejen o tom jsme si povídali v našem rozhovoru.
Foglarovky baví, protože jsou o kamarádství - mít kamaráda je dobrá věc
Oliver
Jahn,
spolupracovník redakce
Jak jste se dostal k psaní knížek?
Já jsem psal už od základní školy, ale dlouho jsem měl pocit, že knížky psát nemůžu, že to můžou jen „opravdoví“ spisovatelé. Až po třicítce mi došlo, že bych svoje věci opravdu mohl dát přečíst někomu dalšímu. Bylo to ve mně vždycky, jen jsem si musel uvědomit, že psát knížky není zakázané.
A proč právě knížky pro děti?
Nejdřív jsem napsal několik příběhů pro dospělé, ale potom jsem jednak neměl téma a přišlo mi, že už jsem všechno řekl, a jednak se mi narodily moje vlastní děti, takže jsem přemýšlel, co jim budu číst, a přišlo mi, že není co. Zpětně se tomu názoru směju, protože, jak teď dětskou literaturu sleduju, tak vím, že toho vycház